AZ15 – Pissa

Data: 09 grudnia 2017r. g.10:00
Rzeka: Pissa (Ostrów – Bartniczka)
Dystans: 16 km
Czas: 4 godziny
Uczestnicy: Konrad, Artur
Ilość kabin: 0
Temperatura odczuwalna: -8,6 st.C

Pewnego słonecznego dnia zachciało mi się ślicznego kajaka zwałkowego i postanowiłem po niego pojechać do kujawsko-pomorskiego, a przy okazji zmierzyć się z jakąś okoliczną rzeką.
Wstępnie umówiłem się z Arturem na pływanie mocno zwałkowej Skarlanki, jednak po wizji lokalnej i braku dostatecznej ilości dnia stanęło na Pissie, na której woda bywa rzadko 🙁 .

Wystartowaliśmy z miejscowości Ostrów około godziny 11.
Rzeka początkowo spokojna, na otwartej przestrzeni, przypomina bardziej uregulowany kanał, niż piękną i dziką rzekę zwałkową. Kilka mostków, kilka pastuchów, drut kolczasty czyhający na nasze szyje i wpływamy w dziksze tereny.
Trzcina, drzewa w oddali, zimny wiatr, nurt przyspiesza, pojawiają się zwalone drzewa i zwieszone do wody gałęzie, robi się przyjemnie. Ręce marzną strasznie, łapawic brak, rękawiczki nic nie dają, kilkukrotnie zatrzymujemy się na rozmrożenie palców. Kilka zwałek i przenosek pozwala się rozgrzać. Obnosimy jeden próg, przepływamy przez rurę w nasypie i po 4 godzinach i 16 pokonanych kilometrach meldujemy się na mecie w Bartniczce, gdzie czeka już na nas żona Artura i ciepły samochód.
Warto było jechać taki kawał 🙂
Polecam!!!

Autor: Konrad
Foto: Konrad, Artur