AMP Kamienna

AMP Kamienna

Dawno, dawno temu za siedmioma rzekami…
Tradycja akademickiego kajakowania w Warszawie sięga roku 1958, kiedy został założony Klub Wodniaków Politechniki Warszawskiej jako sekcja wodna przy Kole PTTK nr 1. Niestety, szczegóły i różne ciekawostki towarzyszące powstaniu klubu zgubiły się na przestrzeni lat. Ówczesna działalność klubu koncentrowała się na organizacji otwartych, wakacyjnych spływów na jeziorach mazurskich oraz krótkich weekendowych wypadach na rzeki w okolicach Warszawy. Stawiane już też były pierwsze kroki w kajakarstwie „górskim” – przez wyjazdy na Międzynarod
owy Spływ Kajakowy na Dunajcu. Od 1963 roku przy współpracy z Oddziałem Międzyuczelnianym PTTK rozpoczęła się tradycja klubowych szkoleń kajakowych.

AMP Kamienna '87

AMP Kamienna ’87

Rok po roku, spływ po spływie płynęła historia KW PW aż do roku 1985, kiedy w środowisku kajakowym zaszły duże zmiany. Zanim jednak do tego doszło, to trzeba się wrócić do roku 1973. Wtedy sekcja kajakowa Uniwersyteckiego Klubu Turystycznego „Unikat” przekształciła się w Uniwersytecki Klub Kajakowy „Habazie”.

KW PW oraz Habazie istniały równolegle stopniowo zacieśniając współpracę.

AMP Kamienna '88

AMP Kamienna ’88

Owocem wspólnego pływania jest miedzy innymi III miejsce drużynowo na II Akademickich Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie Górskim. Postępująca integracja obu klubów doprowadza w roku 1985 do połączenia w jeden klub, pod nazwą Warszawski Akademicki Klub Kajakowy Habazie. Do roku 2004 klub aktywnie prowadzi działalność kajakową i w końcu zyskuje osobowość prawną jako stowarzyszenie kultury fizycznej WAKK Habazie.

Więcej o naszej historii można przeczytać TUTAJ