Warszawski Akademicki Klub Kajakowy „Habazie” powstał 1985 roku z połączenia Klubu Wodniaków PW, który działał od 1958 roku i Uniwersyteckiego Klubu Kajakowego „Habazie”, założonego w 1969 roku. Obecna siedziba mieści się jednak na terenie portu Czerniakowskiego.

Działalność klubu koncentruje się głównie na kajakarstwie nizinnym i górskim, nie brakuje jednak miejsca na freestyle kajakowy oraz kajakarstwo morskie. Klub działa zarówno na rzecz rozwoju umiejętności kajakowych swoich członków jak i popularyzacje różnych aspektów tego sportu, zwłaszcza w środowisku akademickim.

Co roku organizujemy Kurs Kajakarstwa Górskiego i Nizinnego, w trakcie którego szkolimy zarówno z zakresu teorii – locji czy organizacji spływów jak i aspektów praktycznych, w tym manewrów na rzekach górskich. Program kursu duży nacisk kładzie na tematykę bezpieczeństwa na wodzie – zarówno przy pływaniu nizinnym jak i górskim.

Klub organizuje też cyklicznie spływy wakacyjne pod hasłem Akcja Lato. To spływy turystyczne kierowane do studentów i nie tylko. Pływamy po takich rzekach jak Wieprza, Słupia, Łupawa, Wda, Skrwa, a także w okolicach Warszawy po Wiśle, Rawce i Jeziorce. Oferta tworzona jest zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych kajakarzy. Na Akcji Lato znajdą dla siebie wszyscy, którzy lubią aktywny wypoczynek i kontakt z przyrodą.

Poza imprezami organizowanym przez klub można nas spotkać także na nadwiślańskich imprezach organizowanych w Warszawie, na Pikniku Olimpijskim a od 2015 roku także na festiwalu Kazimiernikejszyn, w Kazimierzu Dolnym.

W zimie, osoby zapalone do szlifowania umiejętności technicznych zapraszamy na zajęcia na basenie przy ulicy Inflanckiej. Jest to okazja by po sezonie pobawić się trochę w kajaku, rozwijać umiejętności oraz trenować freestyle.

Wśród klubowiczów zimowe miesiące to także czas na „Akcję Zima” – wewnętrzną rywalizację zachęcającą do odkrywania uroków rzek także w mroźnej aurze.

Zapraszamy wszystkich chcących rozwijać swoje pasje kajakowe do naszego Klubu. Do zobaczenia na wodzie. Na nizinach, w górach czy gdziekolwiek poniosą nas wiosła!